Posjet Župana Bože Galića centru

Predbožićno vrijeme često nazivamo i vrijeme darivanja. U to vrijeme svaki čovjek, institucija ili udruga želi razveseliti svoje bližnje, svoje napose djecu i ljude u potrebi. Sukladno tome, i ove godine župan Vukovarsko-srijemski Božo Galić prigodnim poklon paketima razveselio je štićenike Centra za rehabilitaciju "Mala Terezija" u Vinkovcima, koje je posjetio u nedjelju, 20. prosinca.

Župan ni ove godine nije zaboravio štićenike Dječjeg doma "Sv. Ana" u Vinkovcima, te učenike Osnovne škole Josipa Matoša u Vukovaru, jedine samostalne škole za učenike s posebnim potrebama u našoj Županiji, kojima je također osigurao poklon paketiće. Osim ovog predbožićnog darivanja, župan jednokratnim financijskim pomoćima tijekom cijele godine pomaže socijalno ugroženim građanima naše Županije, koje je za Božić odlučio darivati i prigodnim poklon bonovima. Župan Galić, odazvao se i zamolbi Caritasa vinkovačkih dekanata pa je pomogao u kupnji najnužnijih potrepština za socijalno ugrožene građane, a isto je učinio Milosrdnim sestrama svetog križa koje prikupljaju hranu za sve one koji se obrate za pomoć. Unatoč recesiji, župan je i ove godine pomogao i brojnim udrugama naše Županije u kupnji poklon paketića za djecu njihovih članova, a posebice se uključio u akciju "Hrvatske žene Vinkovci" te osigurao poklon pakete za djecu oboljelu od malignih bolesti. Sve navedene aktivnosti imaju za cilj pomoći najpotrebitijima, a napose djeci i bolesnima, da radost Božića bude što veća i uđe u svaki dom u našoj Županiji, ne toliko s visinom pomoći i materijalnim dobrima, koliko osjećajem zajedništva i činjenice da nisu zaboravljeni ni ove godine, unatoč sve prisutnoj recesiji.

Subota, 02 Siječanj 2010 01:00
Pročitano 1213 puta
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Kontakti:

Mala Terezija Centar za rehabilitaciju
Ustanova za skrb o osobama sa tjelesnim i mentalnim oštećenjima

Vladimira Gortana 16
32100 Vinkovci
Hrvatska
Dežurni telefon:  032 337 758
Centrala:  tel/fax: 032 337 761

Mail: malaterezija@gmail.com